تعمیرات آمپلی فایرهای سونی

تعمیرات آمپلی فایرهای سونی

عیب یابی و تعمیرات دستگاه های تقویت صوتی  ( آمپلی فایر )

امروزه در مکان هایی مانند تالارها – مساجد و نمایشگاه ها وقتی کسی سخنرانی میکند و یا صدایی پخش می شود برای رسا بودن این صدا باید کاری کرد که صوت با بلندترین حالت ممکن تقویت شده و به گوش افراد برسد. همه ما میدانیم که تمامی ابزارهای امروزی الکترونیکی شده اند و الکترونیک تحولی عظیم در همه چیز به وجود آورده است. ما شاهد دستگاه هایی برای تقویت اصوات هستیم که به صورت الکترونیکی این کار را انجام می دهند که مردم ان  ها را آمپلی فایر می شناسند.شما با استفاده از یک آمپلی فایر خواهی توانست به راحتی صدای مورد نظر را تا حد بسیار زیادی تقویت کنید. 

خب همان طور که گفته شد آمپلی فایر نیز یک دستگاه  الکترونیکی بوده و از قطعاتی مانند ترانزیستورها – دیودها – خازن ها – مقاوت ها و….. تشکیل شده است که همه این قطعات با یک مهندسی دقیق بر روی یک برد الکترونیکی نصب شده اند.وقتی هرکدام از این قطعات دچار خرابی می شود باعث از کار افتادن بخش خاصی از دستگاه و یا از کار افتادن کلی دستگاه می شود که بستگی به نوع خرابی دارد. مثال دیده شده است که برخی آمپلی فایرها در یکی دوتا از کانال های خروجی خود ، خروجی صدا ندارند و یا دستگاه به کل خروجی صدا ندارد و حتی دستگاه خاموش است و روشن نمی شود.هرکدام از ایرادات یاد شده مربوط به خرابی بخش های متفاوتی در آمپلی فایراست.به عنوان مثال باید بدانید که تمامی دستگاه های الکترونیکی دارایی یک برد و یا مدار تغذیه هستند که برق مورد نیاز مصرفی دستگاه را تامین میکند و وقتی دستگاهی مانند آمپلی فایر خاموش بود و روشن نمی شود اولین چیزی که باید به عیب یابی ان پرداخت مدار تغذیه  آن است.

وقتی مدار تغذیه خراب باشد  برق مورد نیاز کارکر دستگاه به ان نمی رسد و نهایتا  باعث خاموش بودن دستگاه است. در زمان خرابی یک آمپلی فایر عیب یابی دقیق ان و پیدا کردن مشکل و خرابی یکی از دغدغه های تعمیرکاران این نوع از دستگاه ها می باشد. در آخر باید بگوییم که برندهای زیادی برای آمپلی فایرها در بازار موجود است که نوع چینی بی کیفیت آن ها نیز دوام زیادی نداشته و زودتر دچار خرابی  و نویز  می شوند.ولی همان طور که میدانید یکی از قدرتمندترین های برند در لوازم صوتی و تصویری سونی می باشد. شما در صورتی که می خواهید یک  برند خوب و باکیفیت از دستگاه آمپلی فار داشته باشید می توانید روی سونی حساب کنید.

تعمیرات انواع مدل های امپلی فایر سونی در این مرکز انجام می شود.  تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۵۸۳۷۵

آدرس » میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه ی عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم.